Nem dobom ki a kovászt, ami marad gyűjtöm pár napig, utána felhasználom. A kovász mindenbe illik amiben liszt van. Nálunk a gofri nagy kedvenc a gyerekeknél, így most ez került asztalra. Nekem ma madrém volt több összegyülve, így azzal készítettem.
Mentsd el a recit! Nagyon egyszerű elkészíteni! Tojás nélkül és növényi tejjel is működik, én úgy készítettem. ❤️ Ha nincs ennyi kovászod akár szaporíthatsz is 😉
Hozzávalók: (8db)
200g kovász
150g finomliszt
230g tej ha madréval csinálod, ha vadkovásszal akkor elég 150g
1 db egész tojás (ha tojásmentesen akkor + 50g tej)
50 g olvasztott vaj/olaj
30 g cukor
1 csipet só
1/2 teáskanál szódabikarbóna
Vanília őrlemény ízlés szerint vagy 1cs. vaníliás cukor
A klasszikus, gyors módszer: A tejet, a kovászt és az egész tojást mérd össze egy tálba, és keverd simára (vagy fussa át a botmixer, hogy a kovász teljesen feloldódjon). Ezután add hozzá a lisztet, cukrot, sót és az olvasztott vajat, közvetlenül sütés előtt pedig a szódabikarbónát.
„Prémium” módszer (ha igazán pillekönnyű eredményt akarsz):
A tojást válaszd ketté.
A sárgáját keverd ki a tejjel, kovásszal, liszttel, cukorral, sóval és a vajjal.
A tojásfehérjét verd fel egy külön tálban kemény habbá.
Közvetlenül sütés előtt add a szódabikarbónát a kovászos alaphoz, majd legvégül egy spatulával finoman fojtsd bele a felvert fehérjehabot.
Szeretettel:
Anikó



